Telefon:
+48 505 213 502
E-mail:
irydolog@irydolog.eu
Jesteście zainteresowani wizytą?
Zapraszam do zakładki
>>> Gabinety <<<
Jesteście zainteresowanani
oczyszczaniem organizmu?
Zapraszam do zakładki
>>> Aktualności <<<
ABC Homeopatii
Homeopatia w wielkim skrócie polega na uruchamianiu naturalnych właściwości leczniczych organizmu. Zaletą homeopatii jest unikanie szkodliwych skutków działania leków chemicznych. Leki homeopatyczne działają na poziomie energetycznym, nie wchodzą więc w interakcje z żadnymi ziołami ani lekarstwami, można je bez obaw łączyć ze sobą. Homeopatycznie może być leczony każdy, zarówno niemowlęta, kobiety w ciąży, jak i ludzie z ciężkimi uszkodzeniami wątroby czy nerek.
Homeopatia to typowa medycyna holistyczna traktująca człowieka jako całość. Nie oddziela ciała od psychiki wręcz przeciwnie łączy je ze sobą i nadaje emocjom ogromny wpływ na zdrowie. Homeopatia to również medycyna energetyczna, która źródła choroby upatruje nie w czynnikach zewnętrznych ( bakterie, wirusy, grzyby, pasożyty ), a w zaburzonym przepływie energii, niewłaściwej pracy tak zwanej siły życiowej. Przyczyna choroby nie może leżeć poza organizmem człowieka, bo w takim przypadku lekarz przyjmujący kilkunastu pacjentów dziennie musiałby być stale chory. Zauważmy, że w trakcie epidemii grypy, ospy, czy świnki nie wszyscy, którzy mieli kontakt z wirusem zachorują. Homeopatia podobnie jak medycyna chińska, ajurwedyjska czy huna uważa, że przyczyna każdej choroby czy niedomagania leży wewnątrz organizmu. Choroba to zaburzenie równowagi, zakłócenie swobodnego przepływu energii, a konkretnym objawem typu ból ucha, biegunka, brodawki, nadmierna potliwość organizm sygnalizuje nam, że nastąpiło właśnie to rozregulowanie.
Przyjęło się przekonanie, że na efekty działania homeopatii trzeba długo czekać, a antybiotyk lub środek przeciwbólowy pomoże znacznie szybciej. Nic bardziej błędnego. Latem zadzwoniła do mnie mama jednej z moich małych pacjentek. Wyjechały na upragnione wczasy nad morze, a tu na trzeci dzień dziecko chore wysoka temperatura, katar, kaszel. Miejscowy lekarz stwierdził zapalenie oskrzeli i zalecił antybiotyk oraz kilka syropów. Ponieważ dobrze znałam dziewczynkę mogłam zlecić leczenie homeopatyczne przez telefon. Na wizycie kontrolnej lekarz długo badał dziewczynkę, po czym odezwał się „dziecko jest zdrowe, ale pani chyba nie podawała tych leków, które zapisałem?” Wtedy mama przyznała, że leczyła córeczkę homeopatycznie. „Tak przypuszczałem, bo na antybiotykach zmiany w oskrzelach, tak szybko by nie ustąpiły” - brzmiała odpowiedź lekarza.
Parę miesięcy temu rodzice przynieśli do mnie płaczące od kilkunastu godzin niemowlę. Żadnymi sposobami ani środkami nie można było go uspokoić. Po dokładnym zbadaniu stwierdziłam zapalenie uszu, a ponieważ trudno było znieść ten żałosny płacz szybko poszukałam leku Silicea. Rozpuściłam w niewielkiej ilości wody i podaliśmy dziecku. Jeszcze w trakcie ubierania niemowlę trochę płakało, ale w samochodzie zasnęło i spało trzy godziny. Obudziło się z płaczem, lecz po nakarmieniu spokojnie spało dalej.
Faktem jest, że w przypadku chorób przewlekłych na efekty trzeba poczekać, ale tylko i wyłącznie dlatego, że wcześniej wiele chorób ostrych, wiele objawów chorobowych zostało stłumionych i zepchniętych do środka organizmu. Dlatego człowiek cierpi na choroby przewlekłe, które powodują coraz to poważniejsze zmiany w organizmie.
Homeopata chcąc pomóc takiemu człowiekowi musi przede wszystkim przywrócić równowagę w jego organizmie. Często, aby to osiągnąć potrzebne jest nawrót niektórych poprzednich stanów chorobowych. Jeżeli po przyjęciu leku homeopatycznego wracają objawy choroby wrzodowej, biegunki, wysypki, bóle reumatyczne, itd., nie wolno tego tłumić żadnymi środkami lecz trzeba pozwolić by organizm sam i po swojemu oczyścił się i pozbył danego stanu chorobowego. Z tego względu bardzo ważne jest właściwe leczenie chorób ostrych. Myślę, że najważniejsze w leczeniu ostrych stanów jest by organizmowi nie przeszkadzać, nie tłumić wysypki, kataru, biegunki, nie zbijać od razu temperatury. Wtedy możemy być pewni że choroba nie przejdzie w stan przewlekły, a my po ostrej infekcji wrócimy do pracy w pełni sił i zapału.
Leki homeopatyczne podane zgodni z prezentowanymi przez chorego objawami, we właściwym momencie i przy uwzględnieniu przyczyny (stres, strach, złość, przemoknięcie, przemarznięcie, przewianie) mogą szybko i skutecznie zahamować rozwój infekcji zarówno bakteryjnych jak i wirusowych, zlikwidować skutki urazów, ukąszeń użądleń owadów, pomóc przy ostrych nerwobólach.
Przechowujemy leki homeopatyczne w suchej zamkniętej szafce, z dala od wszelkich urządzeń elektromagnetycznych, telefonów komórkowych, trzeba je zabezpieczyć przed zwilgotnieniem i promieniami słonecznymi. Przechowywane w odpowiedni sposób nie tracą ważności przez wiele lat.
Leki homeopatyczne należy przyjmować zawsze na czczo. Oznacza to, że zażywamy lek najwcześniej jednej godziny po jedzeniu i piciu i przynajmniej dwadzieścia minut po przyjęciu leku nie bierzemy nic do ust. Jeżeli lek jest w granulkach przyjmujemy pięć granulek, jeżeli w kroplach to pięć kropel. W chorobach ostrych pojedyncze leki homeopatyczne można ze sobą łączyć, to znaczy rano można zażyć jeden lek w południe drugi, a wieczorem trzeci. W momencie, kiedy zauważamy poprawę stanu zdrowia zaprzestajemy podawania leku.